Power BI Gebruikersdagen 2026 keynote Phil Seamark
Deze maand was het weer tijd voor de Power BI Gebruikersdagen! Op zaterdag 7 maart 2026 bezocht ons Data & AI-team het evenement in de Jaarbeurs Utrecht. De dag startte met een inspirerende keynote van Phil Seamark, Principal Program Manager bij Microsoft. Onze collega Rick Deneer maakte een uitgebreide samenvatting van de keynote.
Inhoudsopgave
ToggleVertrouwen in technologie
De keynote van Phil Seamark tijdens de Power BI Gebruikersdagen was een mooie start van de dag. Hij deed geen grote aankondigingen en liet geen ingewikkelde BI-toepassingen zien. In plaats daarvan liet hij vooral zien wat je vandaag al kunt bouwen met Power BI en hoe je dat op een praktische manier toepast.
Phil begon met een kort verhaal uit zijn tijd als hobby-piloot. Hij legde uit hoe belangrijk het is om de basis goed te begrijpen. Als de motor uitvalt moet je weten welke instrumenten je nodig hebt en welke stappen je volgt. Dat verhaal gebruikte hij om duidelijk te maken dat je collega’s ook moet helpen om rapporten te begrijpen. Technologie werkt alleen als mensen het durven gebruiken en er vertrouwen in hebben. Die vergelijking was herkenbaar en sluit goed aan bij wat wij belangrijk vinden in onze aanpak.
Live demo
Daarna stapte hij meteen over op het live bouwen. Hij opende Visual Studio Code, koppelde zijn project aan GitHub Copilot en begon met een lege map. Binnen een paar minuten werkte de eerste custom visual al en was deze direct te bekijken in Power BI.
Hij liet zien hoe eenvoudig dat proces kan zijn. Daardoor werd duidelijk hoe toegankelijk het ontwikkelen van visuals eigenlijk is. Veel mensen in de zaal herkenden hoe snel een idee blijft liggen, omdat het te technisch voelt. Phil liet zien dat je door gewoon te beginnen vaak verder komt dan je denkt. Dit gaf ons en veel andere aanwezigen direct nieuwe ideeën voor hun eigen projecten.
Experimenteren met visuals
Vervolgens liet hij zien hoe ver je kunt gaan als je eenmaal de basis in de vingers hebt. Hij bouwde meerdere kleine games die volledig in Power BI draaiden. Er kwam een geheugenspel voorbij en zelfs een simpele Tetris- en Pac-Man-variant.
Dit waren voorbeelden om te laten zien hoe vrij je kunt experimenteren met visuals. Het werkte aanstekelijk, omdat het duidelijk maakte dat Power BI veel breder inzetbaar is dan alleen rapporteren. De visuals reageerden direct op acties in het canvas en dat maakte duidelijk hoe vrij je kunt bouwen wanneer je de tools goed kent. Het was een leuke manier om te laten zien dat experimenteren loont.
Experimenteren én ervaren
Phil liet in zijn keynote zien dat het vooral gaat om experimenteren én ervaren. Hij liet een praktische manier van werken zien waarbij je klein begint, stap voor stap bouwt en je team meeneemt in hoe rapporten bedoeld zijn.
Zijn verhaal maakte duidelijk dat techniek, data & AI en de integratie met GitHub Copilot belangrijk zijn, maar dat adoptie minstens zo’n grote rol speelt. Wanneer collega’s begrijpen wat ze zien, hoe ze ermee kunnen werken en ervaren wat de toegevoegde waarde is, haal je veel meer uit je rapporten.
Hij liet vooral zien hoe leuk het is om nieuwe dingen te proberen en dat elk idee de moeite waard is om mee te starten.
Conclusie
Voor mij was deze keynote dan ook een mooie bevestiging dat we als team met de juiste dingen bezig zijn. We volgen de data- en AI-ontwikkelingen op de voet, experimenteren continu met nieuwe mogelijkheden (bij voorkeur samen én met pizza!), delen onze kennis, besteden veel aandacht aan adoptie en nemen onze opdrachtgevers mee op data- en AI-reis. Dit was dan ook een leuke én waardevolle start van de dag!
Maak kennis met de mogelijkheden van Microsoft Copilot en zet jouw organisatie met AI op voorsprong.
Maak kennis met de managed services van Advantive voor de Microsoft omgeving van jouw organisatie.
De moderne werkplek faciliteert prettig en veilig (samen)werken vanuit huis, op kantoor en onderweg.